Kıymetli Hemşerilerimiz, Değerli Yol Arkadaşlarımız, Basınımızın ve Emniyetimizin güzide temsilcileri;
Burada olmanızdan, davetimize göstermiş olduğunuz icabetten dolayı her birinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum.
Yeryüzünde, bölgemizde ve ülkemizde yaşanan süreçler göz önüne alındığında böylesine kritik bir dönemde, ülkenin problemlerini bilen, ülkenin içinden geçtiği süreci yakından takip eden, ülkenin problemlerini çözebilecek yegâne reçeteyi elinde tutan SAADET gençliğinin gayreti bu ülke için hayatidir.
Aralık ayı denildiği zaman akıllara “İnsan Hakları” gelmektedir ve insan hakları denildiğinde de yine akıllara; genelde dünyamızın ve özelde ülkemizin ihtiyaç duyduğu en hayati kavram olan ”ADALET” gelmektedir.


Adalet tesis edilmedikçe, hukuk tam manasıyla herkesi kapsamadıkça bizler buradan haykırmaya devam edeceğiz. Adalet mülkün temelidir. Mülk ise devlettir. Devlet ise adalet temeli üzerine kuruludur.  
Kıymetli Misafirler, Değerli Basın Mensupları,
Binlerce yılın bilgeliği bize şunu öğretti ki; adalet devletin temeli ve özüdür.
Adaletten ve hukuktan saptığımız ölçüde kendimizi bir belirsizliğe ve karanlığa mahkûm ediyoruz demektir.
Saadet Partisi olarak buradan ifade etmek isteriz ki bizler; adaletin ve haklının yanında olmaya devam edeceğiz. Her nerede bir mazlum varsa -dili, rengi ve inancı ne olursa olsun- biz orada saf tutacağız.
 Kıymetli Misafirler, Değerli Basın Mensupları,
Yetmiş yıldır Çin kontrolü altında bulunan ve Türkiye’nin iki buçuk katı büyüklükte yüzölçümüne sahip olan Doğu Türkistan’da da Müslümanların durumu içler acısıdır.  
Başta Türkiye olmak üzere İslam ülkelerinin Müslüman Doğu Türkistan’ın haklı talepleri doğrultusunda Çin’e karşı birlikte hareket etmeleri ve her platformda bu konuyu dile getirmeleri Doğu Türkistanlı kardeşlerimizin seslerine ses katacaktır.


Doğu Türkistan’da sıkıntılar yaşanırken işgal altındaki Filistin topraklarında da İsrail, Müslümanlara zulmetmeye devam etmektedir.
İslam coğrafyasındaki parçalanmışlık mutlaka giderilmelidir.
Yeryüzünde huzur ve barış isteniyorsa, tüm mazlumların ve tüm mazlum coğrafyaların kurtuluşu isteniyorsa, mutlaka ama mutlaka tüm İslam Ülkeleri, ABD, İngiltere, Avrupa Birliği ve İsrail güdümünden uzak politikalar üretmek zorundadır.
İslam ülkeleri ve Müslüman topluluklar, hem İslam coğrafyasında hem de tüm dünyada barış ve huzurun Türkiye, İran ve Mısır’ın birlikte hareket edebilecekleri bir zeminin oluşmasından geçtiğini görmelidirler.
Biz dünyada hak ve adalet ekseninde tüm farklılıklarımızla birlikte barış içerisinde yaşamak istiyoruz.
ABD ile stratejik ortaklık hiçbir İslam ülkesine fayda getirmez.
İsrail ile birlikte hareket etmek hiçbir İslam ülkesine fayda getirmez.Dünyanın herhangi bir yerinde bir insanımızın haksızlığa uğramasını istemiyorsak bunun yolu İslam ülkelerinin hak ve adalet ekseninde güç birlikteliği yapmasından geçer.
Dünyanın herhangi bir yerinde bir insanımızın haksızlığa uğramasını istemiyorsak bunun yolu D-8’in canlandırılmasından, D-60’ın ve D-160’ın kurulmasından geçer.
Dünyanın herhangi bir yerinde bir insanımızın haksızlığa uğramasını istemiyorsak bunun yolu tüm yeryüzünde adil bir düzenin kurulması için gayret etmekten geçer.

Kıymetli Misafirler, Değerli Basın Mensupları,
 Bu Gün Aramızda  saadet partimizin Arsin belediye başkan adayı Osman mollahüseyinoğluda bulunmaktadır. Arsinli gençler olarak başkanımızın biz gençlerin isteklerine Arsin halkımızın beklediği hizmetleri en kısa zamanda gerçekleştireceğine inanıyoruz. Milli görüş belediyeciliğin en güzel hizmetlerini arsinimiz’e kazandıracağına inanıyoruz.Biz gençler olarak  belediyeyi halkıyla beraber yönetecek olan , gönülleri fetheden , aşkla, şevkle, adaletle, akılla çalışacağına inandığımız belediye başkan adayımız Osman mollahüseyinolu’nu  hep birlikte çalışarak 31 mart seçimlerinde zaferle çıkması için azimle çalışacağız. 
Bugüne kadar gençlerin yetişmesinde çok büyük emeği olan  başkanımızın milletimizin desteğini alarak daha büyük hizmetler yapacağına inancımız tamdır.
” Bu duygu ve düşüncelerle hepinizi saygıyla selamlıyor ve basın açıklamamıza katılımınızdan ötürü de teşekkürlerimizi sunuyoruz.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
banner22